Haber Resim

Gönüllülerimizi Arıyoruz

Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri olarak Türkiye'de gençlerin en büyük sorunun istihdam olduğunu 6 yıldır çeşitli çalışmalarımız neticesinde gözlemliyoruz. Bu sebeple sizlerin istihdam edilebilirliğinizi arttırmak için temelde 3 ana başlıkta çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dönemlik yaklaşık 25 farklı başlıkta ücretsiz kişisel gelişim kursları ve seminerlerin yanı sıra, “Üstünüze Afiyet: Takas Pazarı ve Dönüşüm Sofraları” , “Hadi Bizi Gönülden Destekle” , “ STK Rehberi “ gibi çeşitli sosyal sorumluluk projeleri düzenliyoruz. Ayrıca Erasmus+ kapsamında sizlerin ücretsiz olarak Avrupa fırsatlarından faydalanması ve bu sırada kendinizi geliştirmenize ve istihdam edilebilirliğinize katkı sağlamaya çalışıyoruz.
 Biliyoruz ki sizlerin formal eğitim dışında, iletişim, takım çalışması, sorumluluk, zaman yönetimi gibi okul dışı yeterlilikler geliştirmenize en çok olanak sağlayan şey ise gönüllü çalışmalara dahil olmanız. Bu noktada 6 yıldır sürdürdüğümüz ücretsiz kişisel gelişim kursları da gönüllü eğitmenlerimiz tarafından sürdürülmekte. Bu dönem bizimle birlikte çalışıp eğitimlerimize destek verecek gönüllü eğitmen arkadaşlar arıyoruz. Deneyim paylaşımı ve akran eğitimi modeli usülü sürdürdüğümüz bu çalışmada siz, “haftada en az 2 saat” gençlerle dilediğiniz, kendinizi yeterli bulduğunuz konularda atölye çalışmaları ve/veya eğitimler düzenleyebilirsiniz.
 
 Gençlik çalışmaları ve sivil toplum konusunda deneyim kazanmak isteyen ve gençlik çalışmalarına ilgilisi olan tüm gençleri ve genç hissedenleri bekliyoruz.
 Not: Eğitmen olabilmek için herhangi bir sertifika ya da eğitim almış olma zorunluluğu yoktur. Eğitim vermek istediğiniz alanla ilgili deneyiminizi bilmemiz bizim için yeterli.

 Aşağıdaki linkten formumuza ulaşıp doldurabilirsiniz.

http://goo.gl/forms/nUZXz67zipY2Tq1i1

SerportWeb