Haber Resim

Gençlerle Köy Ziyareti

Eskişehir’in Ortaköy köyünde Cengiz Dağcı İlkokulu'nu ziyaret eden Tepebaşı Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Merkezi personel ve gönüllüleri, ilkokulda anaokulundan sekizinci sınıfa kadar öğrencilerle buluşarak çeşitli oyunlar oynadı. Daha önce toplanan öykü kitaplarının bağışlandığı okulda; üniversiteli gençlerle - ilköğretim öğrencilerinin buluşması sağlandı. Aralarında ilköğretim matematik öğretmenliği bölümünde de okuyan gençlerin bulunduğu gönüllüler, hem bir sosyal sorumluluk projesi dahilinde bir köy okuluna yardımda bulunma; hem de bir köy okulunu görme fırsatı buldu. Bu etkinlikte, toplanan kitap ve oyuncaklar gönüllüler tarafından miniklere dağıtıldı.

Tepebaşı Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Merkezi gönüllüleri yapılan bu etkinlikten, köy okulunda okuyan ilköğretim öğrencileri ile bir araya gelmekten,  küçük öğrencilerle aralarında oluşan yakın bağdan çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç'a teşekkürlerini ileten Okul Müdürü Çetin Çelik ve okulda görevli olan öğretmenler okullarında kitap olmadığını, bu kitap bağışıyla okullarının daha iyi bir noktaya geldiğini, öğrencilerin de bu etkinlikten dolayı çok mutlu olduklarını belirterek Tepebaşı Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Merkezi çalışanları ve gönüllülerine teşekkür ettiler.

SerportWeb