Haber Resim

International Day için Stand Açtık

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Merkezi, Anadolu Üniversitesi'nde  09 Mayıs Perşembe günü gerçekleşen 6. Uluslararası Gün'de Eurodesk Temas Noktası olarak yer aldı.

 Anadolu Üniversitesi Öğrenci Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikte gençler gün boyunca açılan standları gezdi, yapılan etkinliklere katıldı. Etkinlikte; Bremen Mızıkacıları Perküsyon Gösterisi, Erasmus öğrencilerinden uluslararası yemekler- Standlarında ülke- üniversite tanıtımları, KEKEÇA Beden Perküsyonu, gün boyu eğlenceli oyunlar, geleneksel lezzetlerin sunumu ve en iyi masa seçimi gibi etkinlikler gerçekleştirildi.

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Merkezi, Avrupa fırsatlarını gençlere aktaran bilgi aktarım ağı olan ve ülkenin birçok şehrinde yer alan Eurodesk Temas Noktalarından biri olarak seçildi. Avrupa fırsatları ve Avrupa gönüllü hizmetinden yararlanmak isteyen gençler bundan böyle Gençlik Merkezi’ne gelerek bilgi alabilecek.

EURODESK Türkiye Nedir?

Yerelde gençlerle ve gençlik çalışanlarıyla temas halinde olan kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yaparak,  Avrupa Gençlik Portalı ve Merkez tarafından gençlere yönelik ve gençlik sahasında yapılan bilgilendirme faaliyetlerinin desteklenmesini sağlayarak, Avrupa fırsatlarını gençler ve gençlik çalışanları için ulaşılabilir hale getirmeyi amaçlamaktadır. Gençlere Avrupa’nın değişik ülkelerinde staj yapma, gönüllü hizmet, iş bulma ve eğitim alma imkanı sunan Eurodesk ve Gençlik Eylem Programları hakkında hizmet veren Eurodesk Temas Noktaları; Eurodesk ulusal ortakları ile ulusal, bölgesel ve yerel düzeylerde halka yönelik çeşitli Avrupa bilgi hizmetleri sunmaktadır.


SerportWeb