Haber Resim

19 Mayıs Gençlik Merkezi Gönüllüleri Gençlik Kampı’nda

Anna Lindh Vakfı Türkiye Ağı, Tepebaşı Belediyesi ve Anna Lindh Vakfı (ALF) Türkiye Ağı işbirliği ile gerçekleşen kültür toplantısı geçtiğimiz hafta  İnönü Planör Kampı’nda yapıldı. Sosyal Sorumluluk, Kültür ve Çevre başlıkları altında düzenlenen ALF Step 5 toplantısı, toplam 80 katılımcıyla gerçekleştirildi. Kampa katılan 19 Mayıs Gençlik Merkezi gönüllülerimiz kampın organizasyonu, rapörtörlüğü gibi görevlerde yer aldı.

Toplantının amacının çalıştıkları alanlarda bir ağ kurma ve alanında uzman kişilerle deneyim paylaşımı fırsatı sunma olduğu belirtildi. Kampa katılanlar, çevre, kültür ve sosyal sorumlulukla ilgili alan çalışmaları gerçekleştirdiler. Katılımcılar ayrıca, 29 Nisan’da Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Sanat Çalıştayı’na da katıldılar. Etkinlik, 30 Nisan’da Tepebaşı Belediyesi Meclis Salonu’nda katılımcılardan oluşturulan grupların sunumuyla sona erdi. Toplantıya Eskişehir’den, yurt içi ve yurt dışından katılanlar, Tepebaşı Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Merkezi personel ve gönüllüleri tarafından ağırlandı.

Etkinliğin son günü Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda vakfın eş koordinatörleri Deniz Ova (İKSV), Necdet Sağlam (Sivil Toplum ve Kalkınma Enstitüsü Derneği), Gürkan Akçaer (Sistem ve Jenerasyon Derneği) birer konuşma yaparak vakıf hakkında bilgi vererek yapılan çalışmalardan örnekler sundular.  Toplantıya katılan Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, diyaloğun geliştirilmesinin önemine değinerek gelişen diyaloğun sorunların çözümüne yardımcı olacağını söyledi. Vakfın çalışmalarının çözüme odaklı olduğuna vurgu yaparak Tepebaşı Belediyesi’nin bu çalışmalar içerisinde yer almasının önemli olduğunu vurguladı.  

Akdeniz’in her iki kıyısındaki toplumların ve insanların, birbirlerine yakınlaşması ve ortak projeler gerçekleştirmesi amacıyla Avrupa Birliği 27 ülke ve Türkiye dahil 15 Akdeniz ülkesi dışişleri bakanlıklarınca kurulan Anna Lindh Avrupa – Akdeniz Kültürlerarası Diyalog Vakfı bölgenin ortak geleceği için sivil toplumu destekleyen çalışmalar yapmaktadır.

SerportWeb