Haber Resim

GENÇLER, GELECEKLERİ İÇİN NELER YAPMALI?

İŞKUR  Meslek Danışmanları, bu hafta 14 Kasım Çarşamba günü Gençlik Merkezi'nde danışma masası kurdu. Gençler danışmanlara etkili CV yazma teknikleri, iş görüşmesinde yapılması gerekenler gibi sorular sordu.

Gençlik Merkezi olarak İŞKUR  ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz İş ve Meslek Danışmanlığı günlerinde; İŞKUR Danışmanları, gençlere iş ararken nelere dikkat etmeleri gerektiğini, gençlerin şimdiden kendilerine gelecek hedefi belirlemelerinin önemini, düzgün bir CV’ye sahip olmaları ve bunu nasıl yapabileceklerinin yöntemlerini, iş görüşmesinde neler yapılacağını bilmeleri gerektiğini anlattı.

Örn; iş görüşmesinde kendilerine bir bilgisayar programını bilip bilmedikleri sorulduğunda hemen “Bilmiyorum” demek yerine; “öğrenebilirim” “kendime güveniyorum” “çok çabuk kavrarım” gibi şeyler söylemenin doğru olduğunu açıklayan uzmanlar, gençlere iş görüşmesinde yapmaları gereknelerle ilgili ipucu verdi.

C Sınıfı iş güvenliği uzmanlık eğitiminden bahseden danışmanlar; “yeni yılla birlikte bu sertifikalı eğitim ile istihdamın artacağını belirtti. 2013 yılından itibaren bütün iş yerlerinde, bakkallarda dahi iş güvenliği uzmanlarının çalıştırılmasının zorunlu hale getirileceğinden bahsettiler. 

İŞKUR  Meslek Danışmanları 2013 Haziran'ına kadar iki haftada bir Çarşamba günleri Gençlik Merkezi'nde masa kuracak ve gençlerin sorularını cevaplayacak. Danışmanlar, 28 Kasım Çarşamba günü Merkezimizde olacak.SerportWeb