Haber Resim

GENÇLER İŞ VE MESLEK DANIŞMANLARI İLE BULUŞACAK

Meslek seçmek ve doğru bir şekilde bireysel kariyer planlaması yapabilmek, her gencin yaşamında en önemli adımlardan biridir. 19 Mayıs Gençlik Merkezi olarak gençlerin kendilerine uygun, isteyerek yaptıkları, verimli ve üretken olarak çalışabildikleri bir meslek sahibi olmalarına destek vermeyi amaçlayarak İş Kur ile bir çalışma yaptık. Bu çalışma kapsamında; 14 Kasım 2012 Çarşamba gününden itibaren her ayın 2. ve 4. haftası Çarşamba günleri saat 13:00 - 17:00'da 19 Mayıs Gençlik Merkezi'nde İŞKUR İş ve Meslek Danışmanları danışmanlık hizmeti verecek.

İş ve Meslek Danışmanları, gençlerin ilgi alanlarına uygun  meslekler seçebilmeleri,  gelecekte yapacakları işten ve kariyer gelişiminden doyum sağlayabilmeleri, ilgi alanlarına ve becerilerine göre ne istedikleri konusunda doğru kararlar alarak uygun adımları atabilmeleri için gençlere yardımcı olacak. 

İş ve Meslek Danışmanlığı Nedir ?

İş ve meslek danışmanlığı; bir bireyin kendisini tanıması, işler, meslekler ve iş dünyası hakkında bilgi sahibi olması; kendisi ile işler, meslekler ve örgütleri karşılaştırması ve bir istihdam ve gelişim planı oluşturması için bireye yapılan profesyonel ve sistematik yardım etme ve destek sürecidir.

 

 

SerportWeb