Tepebaşı Gençlik Merkezi Hakkımızda

Gençlerin;

- Kendilerini ifade edebilecekleri

- Hizmet alıp verebilecekleri

- Güvenilir bilgiye ulaşabilecekleri

- Var olan imkânlara eşit bir şekilde ulaşabilecekleri

- İlgi alanlarında çalışabilecekleri ve kendilerini geliştirebilecekleri

- Projelerine gönüllü ortaklar bulabilecekleri yeni iş birlikleri kurarak fikirlerini geliştirebilecekleri

- Sosyal çevre oluşturabilecekleri

- Farklılıklarla yaşama kültürünü tecrübe edebilecekleri

Özgür demokratik ortamın sağlandığı değişim, gelişim ve paylaşım merkezidir.

19 Mayıs Gençlik Merkezi Hakkında

Tepebaşı Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Merkezi, Eskişehir’in en işlek ve gençler tarafından en çok kullanılan caddelerinden biri olan Üniversite Caddesi üzerinde yer alıyor. Gençler burada kendilerini sosyal, kişisel, sanatsal, eğitimsel olarak geliştirme olanağı buluyor. 19 Mayıs Gençlik Merkezi’nde gençlerin yaşamlarını kolaylaştıran, onlara yol gösterebilen, deneyim kazanmalarını sağlayan projeler gerçekleştiriliyor.

2011 yılının Temmuz ayından bu yana Eskişehir’de yaşayan 17 – 30 yaş arasındaki yüzlerce genç burada kendisini ifade edebilme ve başka insanlarla paylaşımda bulunabilme fırsatı yakaladı.

Gençler açılan kurslarla sanatsal yeteneklerini keşfetme ve geliştirme olanağı bulmanın yanı sıra kendilerine ait sergilerini, tiyatro ve dans gösterilerini, müzik ve şiir dinletilerini kentle paylaşma fırsatı bulup, çok amaçlı salonlarda bir araya gelerek atölyelerini, seminerlerini, toplantı ve eğitimlerini gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca ünlülerle söyleşiler, orta oyunları, tiyatrolar, mini konserler, film gösterimleri ve daha pek çok etkinliği gençler kendilerine ait küçük bir sahnede gerçekleştirebiliyorlar.

“Sabahları içimiz ısınsın zihnimiz açılsın!” diyen gençler de Gençlik Merkezinden ücretsiz bir bardak sıcak çorba alıp okula geçebiliyor.

SerportWeb